fbpx

Wiele osób w dzisiejszych czasach nazywa siebie copywriterami. Jednak copywriting znacznie różni się od zwykłego pisania. Odpowiednio dobrane słowa, napisane przystępnym językiem, zachęcające do zaangażowania. Treść przygotowana do grupy docelowej, nasycona słowami kluczowymi, z zastosowaniem zasad SEO. Oto sekret skutecznych tekstów w biznesie. Dlaczego firmy zatrudniające najlepszych copywriterów wygrywają w Internecie?

 

Spis treści:

Co to jest copywriting?

Dlaczego firmy nie lubią myśleć o copywritingu?

Dlaczego twoja firma powinna zatrudnić dobrego copywritera?

Teksty na zlecenie dla biznesu – o czym musisz wiedzieć?

Rodzaje tekstów do napisania, które możesz zlecić copywriterowi

Co to jest copywriting?

Copywriting to umiejętność tworzenia skutecznych treści, które mają skłonić czytelnika do podjęcia określonego działania. Może to być kontakt telefoniczny, rejestracja, zapis na newsletter czy zakup produktów lub usług. Najlepsi copywriterzy każdego dnia pracują nad różnymi rodzajami treści. Piszą posty na firmowe blogi, teksty na strony internetowe, opisy do sklepów internetowych. Tworzą newslettery, skrypty filmów na YouToube czy posty do social mediów.

Dlaczego firmy nie lubią myśleć o copywritingu?

Dla wielu osób skuteczne komunikowanie o swoim biznesie jest prawdziwym wyzwaniem. Z moich rozmów z klientami wynika, że:

 • Zbyt duża znajomość produktu i usługi sprawia, iż trudno jest tworzyć treści, które przyciągają klienta. Dobry copywriter wniesie nowe spojrzenie na twój biznes, spojrzy na niego oczami klienta.
 • Niektóre osoby przyzwyczaiły się do mówienia o produkcie lub usługach zamiast pisania o nich. Wprost uwielbiają rozmawiać o swojej firmie. Trudno im jednak przelać słowa na papier. Copywriter pomoże wyrazić to, co chcesz powiedzieć. Stworzy unikalny sposób komunikacji oraz umiejętnie ją poprowadzi. Będzie opowiadał historię, wywoływał uczucia i sprawi, że twoja marka zapadnie potencjalnym klientom w pamięci.
 • Nie wszyscy posiadają predyspozycje do pisania.

 

Unikanie zadań związanych z copywritingiem sprawia, że twoja firma pozostaje daleko poza konkurencją. Szalenie istotnym elementem budowania świadomości marki jest nieustanne tworzenie doskonałych tekstów. Istnieją profesjonalni copywriterzy, którzy zdejmą z Twoich barków ciężar pisania najlepszych treści na twoją stronę, sklep, blog czy social media.

Po co audyt SEO

Dlaczego twoja firma powinna zatrudnić dobrego copywritera?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć zlecenie napisania tekstów profesjonalnemu copywriterowi:

 • Doświadczony copywriter doskonale wie, jak dotrzeć do serca i portfela Twojego klienta. Chętnie wykorzysta swoją wiedzę, intuicję i umiejętności, by przygotować najlepsze treści dla twojej firmy. Stworzy historię, która jest odpowiednio skonstruowana według zasad SEO. Dzięki temu wpłynie na poprawę pozycji twojej strony w wyszukiwarkach oraz przyciągnie potencjalnych klientów.
 • Najlepsi copywriterzy odbyli mnóstwo szkoleń i kursów. Napisali miliony tekstów na zamówienie. Doskonale wiedzą, w jaki sposób komunikować to, co ważne dla czytelnika. A także jak napisać tekst, aby się go dobrze czytało, bo to także szalenie istotna sprawa.
 • Wprawny copywriter, zanim napisze choćby jedno słowo o twoim biznesie, pozna specyfikę, branżę i grupę docelową. Najpierw zrozumie wartość, jaką dajesz swoim klientom. Następnie pozna ofertę i wszystkie tajniki. Wszystko po to, by wygenerować ruch na stronie twojej firmy i zwiększyć sprzedaż.

 

Teksty na zlecenie dla biznesu – o czym musisz wiedzieć?

 

Słowa mają wielką moc. W odniesieniu do tekstów dla biznesu nudne treści to przestępstwo. Po pandemii nie tylko firmy przeniosły się do Internetu, również konsumenci spędzają w nim więcej czasu, chętnie robiąc zakupy online. W związku z tym content marketing i copywriting to absolutny must-have w przedsiębiorstwach, które chcą wyprzedzać konkurencję.

Pomocne dla czytelnika i wyraziste treści ułatwią przebijanie się przez niezrozumiały bełkot, zbyt specjalistyczne słownictwo czy po prostu nieumiejętnie wystylizowany tekst – częste praktyki stosowane przez większość firm, które nie doświadczyły znaczenia marketingu treści.

 

Rodzaje tekstów do napisania, które możesz zlecić copywriterowi

Wśród najpopularniejszych treści do przygotowania na zlecenie dla copywriterów wyliczyć można:

 • treści na stronę internetową
 • posty na firmowy blog
 • artykuły gościnne na blogi
 • teksty do prasy drukowanej
 • opisy produktów i kategorii
 • posty w social mediach
 • wszelkiego rodzaju treści SEO
 • teksty reklamowe
 • treści na ulotki
 • newslettery
 • skrypty filmów na YouTube
 • teksty do katalogów firm
 • raporty
 • artykuły i komunikaty prasowe
 • biografie
 • zapytania ofertowe
 • biuletyny
 • e-booki
 • i wiele innych.

Podsumowując, dobry copywriter to skarb w każdym biznesie niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i branży. Tworzy wartościowe treści, które budują relację i zaangażowanie z konsumentami. Wzbudzają zaufanie, są spójne z komunikacją danej firmy i skłaniają potencjalnego klienta do działania. Pomoże stworzyć unikalny sposób komunikacji. Najbardziej rozchwytywani copywriterzy są kreatywni, mają umiejętności komunikacyjne i wyjątkową intuicję. Zwracają uwagę na szczegóły i potrafią dostosować wypowiedzi do klienta. Myślą nieszablonowo i umiejętnie dobierają słowa, tworząc z nich porywające klientów historie. Piszą teksty, które angażują i inspirują odbiorców, a także motywują ich do podjęcia działania.

Renata Zielezińska

Artykuł gościnny przygotowała Renata Zielezińska – kobieta łącząca prowadzenie własnej firmy z macierzyństwem. Pasjonatka copywritingu, copywriterka SEO i content writerka. Prowadzi kobiecy blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl oraz magazyn kosmetyczno-urodowy TrustedCosmetics.pl. Intuicja, wrodzona dziecięca ciekawość i nieustanne szlifowanie warsztatu pisarskiego sprawia, że każdego dnia tworzy najpiękniejsze teksty i artykuły na zlecenie dla firm. Świadczy profesjonalne usługi copywritingu kosmetycznego i lifestylowego oraz usługi Wirtualnej Asystentki w branży beauty. Wręcza prestiżowe, trudne do zdobycia nagrody kosmetyczne Beauty Diamonds Awards. Tworzy portal biznesowy PolecanyBiznes.pl służący do networkingu oraz promocji produktów i usług.

Chcesz, aby Twój artykuł pojawił się na moim blogu? Napisz do mnie kontakt@pasjawbiznesie.pl

Powiązane posty

No Results Found

The posts you requested could not be found. Try changing your module settings or create some new posts.